Gönderen Konu: Mısır gevrekli kurabiye  (Okunma sayısı 5440 defa)

porselendemlik

• Administrator
  • İşini Bilen (USTA)
    • Profili Görüntüle
    • Porselendemlik Forum
Mısır gevrekli kurabiye
« : Eylül 22, 2011, 04:21:37 ÖÖ »

Defalarca yaptığım harika bir kurabiye tarifi veriyorum bu hafta sizlere.Tarifini nerden aldıgımı unuttum zaten googla mısır gevrekli kurabiye yazarsanız bir sürütarif geliyor ama en azından bunu denedim ve sonuc muhtesemdi.bende sizlerle paylaştım..kesinlikle cok güzel oldular..

Deneyenlerin pişman kalmayacaklarına eminim tek istegimiz bir yorum bırakmaları Nasıl olduguna dair..Afiyet olsun.

Malzemeler:

1 paket  margarin (oda sıcaklığında yumuşamış)
1yumurta
1 su bardağı  su bardağı pudra şekeri
1 bardak mısır gevreği
1 su bardağı ülker  damla çikolata
3,5 su bardağından biraz fazla elenmiş un
1 paket kabartma tozu

! paket vanilyalı Creme Ole..

Yapılışı:

önce yağ, yumurta,  ve şekeri krema kıvamına gelene kadar en az 5 dakika çırpın.elenmiş unu ve kabartma tozunu  ilave edinele az yapışan bir hamur kıvamı olmalı.. ayrı bir yerde  dövülmüş mısır gevreği ve çikolatayı bir tabakta karıştırın.Hamuru top haline getirin ve tabaktaki çikolatalı karışıma bulayın.yağsı tepsiye dizin(ben genelde folyo serilmiş bir tepsiye diziyorum).ısıtılmış fırında pişirin kontrollü pişirin fazla kurutmayın.muhteşem bir sey oluyor.bu kurabiye sossuzda yeniyor.ama isterseni zCreme ole dökün üzerine

Görüntüsü daha bir güzel oluyor.

Creme Ole‘yi hazırlamak çok kolay!…

- Creme Ole birkaç dakikada,üstelik pişirmeden hazırlanıyor.Soğuk
  sütle çırpmanız yeterli.

1 paket creme ole'yi paketin üzerinde yazdığı gibi hazırlayın ve kurabiyelerin üzerine dökün benim resimdeki gibi.

Hanımlarla yapılan günlere,.
Beş çayına gelen misafirlere,.
Her biri birbirinden lezzetli tarifler.

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal