Gönderen Konu: Bisküvili pasta  (Okunma sayısı 861 defa)

porselendemlik

• Administrator
  • İşini Bilen (USTA)
    • Profili Görüntüle
    • Porselendemlik Forum
Bisküvili pasta
« : Ekim 20, 2011, 05:53:07 ÖÖ »

Ev sahibimiz recaysev.blogcu.com

TARİF SEVGİLİ EMELDEN http://emelinmutfagi.blogcu.com/  GELDİ TEŞKKÜR EDERİM .EMEĞİNE SAĞLIK ARKADAŞIM ELLERİN DERT GÖRMESİN...

Merhabalar arkadaşlar...

Blogumu açtığımdan bu yana ilk defa bir etkinliğe davet edildim ve bende hiç düşünmeden bu güzel büskivili pasta ile katılmak istedim. Ev sahibliği  yapacak olan  Sevil arkadaşıma daveti için teşekür ediyor kolay gelsin diyorum ...

Malzemeler:

1 paket kakolu pedibör biskuvi,
1 paket çikolata sosu,
1 bardak kırılmış fındık(yanları için),
yarım bardak kırılmış çam fıstığı(üzeri için),
Kreması için:

yarım litre süt,
1 neskafe fincanı un,
1 tatlı kaşığı pirinç unu,
1 tatlı kaşığı nişasta,
1 paket şekerli vanilin,
6-7 çorba kaşığı şeker,
2 çorba kaşığı margarin,
Hazırlanışı:

Öncelikle kremamızı hazırlamak için margarini teflon bir tencerede eritip unu kavurun. Un kokusu çıkınca yarım litre soğuk sütü ekleyip hızlıca karıştırın. 6 kaşık şekeri ilave edin ve krema koyulaşıncaya kadar sürekli karıştırn. Krema koyulaşınca pirinç ununu ve nişastayı 1 çay bardağı su yada süt ile eritip kremaya sızdırarak dökün. Kremayı 5-6 dakika daha karıştırakak pişirin ve en son vanilyasını ekleyin. Piştikten sonra karıştırma kabına dökün ve yaklaşık 15 dakika mikserle çırpın. Bu çırpma işleminden sonrada Kremayı bisküvilerin arasına sürün. Yanlız bisküviler dikey şekilde konacak... Daha sonra kremayla biskuvilerin her yerini sıvayın. Yanlarına 1 su bardağı kadar fındık kırığı yapıştırın. Buzdolabında 1 gece yada en az 5-6 saat bekletin. Servis etmeden önce çikolata sosunu paketteki süt ölçüsüyle hazırlatıp üzerine istediğiniz şekilde gezdirin ve çam fıstığı ile süsleyip servis edebilirsiniz...çapraz dilimleyerek servis edin...

Hanımlarla yapılan günlere,.
Beş çayına gelen misafirlere,.
Her biri birbirinden lezzetli tarifler.

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal